PrieBokalo.lt

Genialios idėjos gimsta prie bokalo

Category: Pramogos

Apie vakarienes mieste. Kodėl tai tampa tokia patrauklia tradicija?

Pastebima tendencija, kad vis daugiau lietuvių vakarinės keliauja į maitinimo įstaigose, o ne patys bando pasigaminti patiekalus. Kodėl? Paprasčiausiai maisto kainos šiuo metu yra tokios aukštos. Kad daugeliu atveju maitintis viešojo maitinimo įstaigose tampa net pigesne galimybe. Ypač tokiu atveju jeigu nusprendžia valgyti kavinėje arba valgykloje. Tokiu atveju maistas tampa net pigesnis nei kad valgant namuose.

Jeigu norite jaustis ramiu, kad Jūsų susirastoje vietoje vakarinė tikrai bus – tokiu atveju Jums reikalinga staliukų rezervacija Vilniuje. Šiuo metu rezervuoti staliukus galima internetu arba telefonu, tai labai greitas procesas, nereikalauja daug laiko, padeda pasiekti našius rezultatus ir tuo pačiu jais mėgautis.

Maistas prekybos vietose – per brangus?

Pirmiausia reikia įvertinti tai, kad net ir norėdami maitintis kuo skaniau bei sveikiau lietuviai taip pat nepamiršta akcentuoti, kad kaina tampa labai svarbiu niuansu. Kadangi mūsų šalyje maisto prekių kainos labai didelės, o papildomai dar reikia mokėti ir už elektrą, dujas bei vandenį, natūralu, kad daugelis ieško kur kas pigesnių prasimaitinimo būdų. Išsineštinus maistas yra labai pigus, tačiau ne visiems tai patraukli paslauga. Juolab, dažniausiai tokio tipo maistas yra nelabai sveikas, o šiais laikais sveikai gyvensenai skiriama labai daug dėmesio. Tokiu atveju puikia alternatyva tampa mažos kavinės, kuriose galima skanauti pačiais skaniausiais patiekalais, kurie ne tik palepins Jūsų skranduką, tačiau suteiks daug jėgų ir tuo pačiu paskatins kartą radus tinkamą vietą į ją galiausiai vėl sugrįžti ir joje vėl labai skaniai valgyti.

Kur geriausia valgyti?

Kadangi galima rasti ne vieną vietą, kurioje siūlomi patys skaniausi patiekalai – naudinga palyginti kuo daugiau galimybių, kad rastumėte tai, kas Jums tinka labiausiai. štai vieni skaito kitų žmonių paliktus komentarus, kadangi juose išskiriami tam tikri niuansai, kurie paskatina džiaugtis galimybe arba ją ignoruoti. Tuo tarpi kiti susipažįsta su kainomis, kadangi jiems svarbiausia, kad jos nebūtų labai didelės. Siūlome nepamiršti, kad kai kurie nori, kad ta aplinka, kurioje bus valgoma, būtų kuo patrauklesnė. Daugelis teigia, kad aplink žadina arba slopina apetitą, tad tai gali būti svarbius aspektas ieškantiems kokybės. Galiausiai reikia įvertinti ir aprangos kodus. Prabangiose vietose tam skiriama kur kas daugiau dėmesio, tad nepamirškite to įvertinti bei atsakingai rinktis kokybę, kurios ieškote.

Taisyklės, kurias naudinga žinoti

Visada naudinga kartą palyginti kuo daugiau variantų ir rasti tokią vietą, kurioje siūlo patiekalai Jums labiausiai tinka. Žinoma, tai geras pasirinkimas tik tokiu atveju, ju nesate eksperimentų mėgėjas ir Jums patogiausia atrodo visą laiką naudotis  tomis pačiomis galimybėmis, kurios jau yra patvirtintos ir pripažintos kaip pačios geriausios. Tuo pačiu siūlome įvertinti ir tai kad labai naudinga internete sekti akcijas. Juk tam tikromis dienomis konkretus maistas gali kainuoti Jums kur kas pigiau, tad pasinaudoti tokiomis pasirinkimo galimybėmis labai verta, kadangi nepermokėjus mėgausitės  gardžiausiai patiekalais, kurie džiugins ir Jūsų piniginę.

Kol vieni vis dar valgo namuose, tuo tarpu kiti džiaugiasi patraukliomis galimybėmis, kai maistas už jus pagaminamas greitai, galiausiai, kai jis tampa labai skanus ir nekainuoja daug. Kadangi net ir mažiausiuose Lietuvos miesteliuose  yra ne viena maitinimo įstaiga – gana nesunkiai rasite pasiūlymą, kuris Jums puikiai tinka. Įvertinkite galimybės, apgalvokite jas ir džiaukitės, kad radus tinkamą vietą joje galėsite valgyti taip dažnai, kaip Jums labiausiai norisi.

Kokie gėrimai ant vaišių stalo turėtų atsidurti vaikiškų švenčių metu?

gėrimaiVaikiškų švenčių organizavimas – rimtas iššūkis, dažniausiai krentantis ant renginių organizatorių, tačiau ne retai ir ant pačių tėvelių pečių. Atvejais, kuomet šventę norite paruošti patys, reikia kaip reikiant apie viską pagalvoti iš anksto. Vienas svarbiausių vaikiškų švenčių akcentų – maistas ir gėrimai. Šiandien dalijamės paprastomis originaliomis idėjomis, kokius gėrimus pasirinkti ir kaip juos patiekti vaikiškos šventės metu.

Kokių gėrimų derėtų atsisakyti?

Labai dažnai vaikiškų švenčių metu ant vaišių stalo puikuojasi gazuoti gėrimai, sultys, kiti cukraus pilni gėrimai. Tačiau ar tai yra geras sprendimas, diskutuotinas klausimas. Dietų specialistai ir pediatrai sutaria, jog net ir švenčių metu nereikėtų vaikų pratinti prie tokių nesveikų gėrimų. Ypač, kai vaikiškose šventėse ir taip gausu saldumynų ir cukraus, tad geriau bent gėrimų sferoje pasirūpinti sveikesniais sprendimais.

Beje, labai dažnai tėveliai, norėdami įnešti į šventę dar daugiau žaismingumo, renkasi pirkti ir šventės dalyvius vaišinti vaikišku šampanu. Taip esą šventėje atsiranda dar daugiau nuotaikos, vaikams sukuriama papildoma atrakcija. Tačiau ar tai geriausias sprendimas, taip pat reikėtų atsakyti patiems tėveliams. Galbūt ne pati geriausia mintis vaikus nuo mažų dienų pratinti prie tokio žodžio kaip šampanas ir vaikiškų švenčių įpročius gretinti prie suaugusiųjų švenčių.

Kokių alternatyvų ieškoti?

Labai dažnai tėveliai, organizuodami vaikiškas šventes, pasirenka ne itin sveikus gėrimus vien todėl, kad nežino, kuo juos pakeisti. Tačiau iš tiesų tam yra gausu įvairių kitų pasirinkimų. Pavyzdžiui, turbūt visi vaikai mėgsta pieniškus kokteilius. Kodėl šventės svečių nepavaišinti jais? Tai gali būti puikus sprendimas palepinti vaikus bei atsisakyti populiariųjų gazuotų gėrimų.

Dar vienas sprendimas, kokie gėrimai vaikų šventėje būtų ir sveiki, ir tinkami mažiesiems, tai namų gamybos desertiniai gėrimai. Pavyzdžiui, vaikams šventės metu galite paruošti skanų ir maistingą kokteilį iš šviežių vaisių. Suplakus braškes, kivius ir obuolius, gausite kuo puikiausią ir sočiausią gėrimą, kuris tikrai dings nuo vaišių stalo akimirksniu.

Kitas populiarus ir paprastas sprendimas – namų gamybos vanduo. Mažieji šventės dalyviai, po atrakcijų ir šventinio siautulio, dažnai nori atsigaivinti. Tam gali puikiai tikti vanduo su šviežiais vaisiais. Tereikia pasirūpinti, kad ąsotyje matytųsi pakankamai vaisių, papuošti mažiukus buteliukus šventės tematika, ir mažieji šventės dalyviai tikrai neatsisakys atsigaivinimui tokiu šventiniu gėrimu.

 

Ar įmanoma išmokyti pirmoką programuoti?

Kai visas pasaulis koja kojon žengia su technologijomis ir net mažieji skatinami mokytis programuoti, susipažinti su robotikos mokslu, tuo tarpu Lietuvoje siūloma nupirkti vaikui po tautinį kostiumą. Tiesa, šis požiūris po truputį kinta ir vis labiau suprantama, kad technologijos yra ne ateitis, tačiau dabartis. Kuo vaikas labiau mokysis pažinti šią sferą – tuo jam ateityje bus lengviau ne tik susirasti darbą, tačiau ir prisitaikyti prie naujos visuomenės. Arduino – paprasčiausias būdas išmokti programuoti. Tai paprastai perprantama plokštė, kurios panaudojimo galimybės yra labai įvairios.

Arduino – puiki priemonė galinti padėti geriau susipažinti su programavimo žingsniais. Didelis pliusas yra tai, kad jų kaina nedidelė, tad mokytis gali kiekvienas, kuris tik nori. Svarbiausia, kad arduino įranga skiriasi savo sudėtingumu, tad perkant vis sudėtingesnę galima žingsnis po žingsnio mokytis programavimo darbų.

Pradedantieji programuotojai dažniausiai labai greitai “užsikrečia” programavimo mokslu. Paprasčiausiai siūloma įsigyti gaminius, kuriuos sujungus gaunamas žaidimas. Būtent tai ir paskatina vaikus labiau domėtis, stengtis pasiekti daugiau. Juolab, čia labai svarbi kūryba. Svarbiausia turėti gerą idėją, o ją įgyvendinti turimas reikalingas priemones nebus sunku.

Šis technologinis žaislas ne tik įsigijimas pigiai, tačiau ir greitai. Internete yra ne viena lietuviška elektronikos parduotuvė, kuri siūlo įsigyti arduino uno ar kitus arduino gaminius. Nesugaišite daug laiko paieškose, juolab, prekei dažniausiai suteikiama garantija, tad jeigu liksite nepatenkintas – galėsite grąžinti ir atgauti pinigus. Kai kurie norėdami dar sutaupyti perka gaminius ebay, tačiau dažniausiai taupant tenka permokėti. Paprasčiausiai, gavus nekokybišką, tinkamai neveikiantį gaminį telieka išmesti ir vėl pirkti naują. Skūpas moka du kartus, tad geriau kartą skirti kiek didesnę investiciją, kuri tikrai bus kokybišką ir gaminys bus būtent toks, kokio Jums reikia.

Arduino – priemonė, kuri gali paskatinti programuoti net ir pirmoką. Pirmasis santykis su technologijomis gali būti labai gąsdinantis, tačiau kai pamatoma, kad programuoti nėra labai sunku ir tam tikra prasme tai yra žaidimas – dažniausiai meilė būna iš pirmo žvilgsnio.

© 2024 PrieBokalo.lt

Theme by Anders NorenUp ↑