PrieBokalo.lt

Genialios idėjos gimsta prie bokalo

Category: Paslaugos

Mobilus telefonas ar alus? Ką rinktis?

Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be mobiliojo telefono? O be alaus? Daugeliui tai atrodo labai sunkiai suvokiamas dalykas. Ir ne tik todėl, kad žmonės kasdien skambina, rašo telefonu, megauujasi alumi baruose ir namuose, tačiau dėlto to, kad mobilus telefonai tapo pagrindine greita informacijos radimo priemone. Vos kelių mygtukų paspaudimu galima atrasti viską, kas Jums aktualu.

Tiesa, mobilūs telefonai žengia koja kojon su inovacijomis ir rinka siūlo vis modernius pasiūlymus. Prireikus įrangos svarbu palyginti kuo daugiau pasiūlymų. Tokiu atveju atrastas patenkins poreikius ir ilgai Jums tarnaus.

Pagrindinės gaires, kurias reikia žinoti ieškant telefono, yra šios:

  1. Pirmiausia rekomenduojame nusistatyti pinigų sumą, kurią galite skirti telefonui. Labai dažnai priklausomai nuo nustatytos sumos priklauso kokį telefoną pasirinksite. Internete labai patogu susipažinti su rinkos pasiūlymais.
  2. Išmanieji telefonai šiuo metu valdo pasaulį, tačiau kai kurie žmonės labai mielai perka “knopkinius”, kurių funkcijos kur kas menkesnės. Paprasčiausiai, jie atlieka tik pradinę telefono funkciją ir dažniausiai naršymas internete nėra įmanomas. Visgi, kai kuriems tai tinkama pasirinkimas.
  3. Apsispręskite, kam Jums tiksliai reikalingas telefonas. Kol vien jį naudoja pramogai, tuo tarpu kitiems telefonas yra darbo įrankis. Žinant, kam jo reikia – kur kas paprasčiau ieškoti ir konkretaus modelio, kuris teikia tam tikras funkcijas.
  4. Galima įvertinti stilių, kadangi kai kuriems asmenims labai svarbu, kad telefonas atrodytų kuo gražiau ir kuo labiau tikrų prie pačio asmens išvaizdos. Žinoma, daugiausia dėmesio reikia skirti ne pačiam telefonui, tačiau dėkui, kuris ir tampa stiliaus kūrimo priemone.
  5. Šiuolaikiniai telefonai turi labai daug modernių funkcijų, kurios kai kuriems asmenims yra gyvybiškai svarbios. Gal reikia telefono, kuris yra atsparus vandeniui? O gal reikia tokio, kurio nuotraukos prilygsta profesionalams fotoaparatui? Pasiūlymų labai daug, tad pagal poreikius ieškokite ir atitinkamo modelio.

Mobilūs telefonai kiekvieną dieną mums padeda atlikti tam tikrus darbus ir įgyvendinti tam tikrus tikslus. Svarbiausia skirti kuo daugiau laiko telefono paieškoms, kadangi tai padės greitai ir be jokių problemų atrasti patį tinkamiausią modelį.

Kaip suprasti, kad kompiuteris – užkrėstas virusais

Tikrai ne veltui tų blogųjų programų pavadinimas yra „virusas“. Jos elgiasi, kaip tikras virusas žmogaus organizme – dauginasi, tyliai laukia ir pereina kitiems. Tik organizmas sugeba virusus sunaikinti juo atpažinęs, priešingai, nei kompiuteris, kuriam reikia papildomos pagalbos. Šiandien su ReviewedByPro.com portalo autoriais kalbamės apie simptomus, kurie išduoda kompiuterį esant užkrėstą blogomis programomis (malware).

Sulėtėjęs kompiuterio darbas

Vienas iš pagrindinių simptomų, liudijančių apie tai, kad kompiuteris „serga“, yra lėtas jo „galvojimas“. Jei programos užstringa, lėtai pasikrauna, greičiausiai kompiuteryje tūno virusas, kuris naudoja kompiuterio CPU resursus.

Tiems, kas nieko nežino apie procesorius, trumpai paaiškinsime, kad tai yra kompiuterio smegenys, tačiau jos turi tam tikrą skaičių kanalų, kuriais perduodami duomenys kiekvienai tuo metu veikiančiai programai. Jei kompiuteris senesnis, greičiausiai jis turi vos 8 tokius kanalus, tad teoriškai gali funkcionuoti su 8 programomis vienu metu. Jei esate atsidarę tik Word, Outlook ir Firefox programas, o kompiuteris veikia lėtai, reiktų susirūpinti, kas naudojasi dar 5 kanalais?

Kompiuteris išsijungia, pakimba

Kai pakimba programa, ją galima paleisti iš naujo. Kai pakimba visas kompiuteris su 5 atidarytomis programomis neišsaugotais darbais, kyla nemažai problemų. Tokius pakibimus gali lemti nesuderinamos operacinės sistemos ir programų versijos, „geležies“ problemos, o taip pat ir virusai. Nesakome, kad tai vienintelė priežastis, tačiau virusas gali būti viena iš dažnesnių kompiuterio pakibimų priežasčių, ypač, jei jis gana naujas.

Pasikeitęs pradinis naršyklės langas

Naudojatės Edge, Firefox ar Chrome naršyklėmis? Ką pamatote, kai jas įsijungiate? Dauguma pamato Google paiešką arba bendrinį pradžios langą. Jei vien dieną atsidarote savo naršyklę ir jums atidaro kažkokią negirdėtą paieškos sistemą, galite būti beveik 100 proc. tikri – turite virusą. Jei ne virusą, tai bent jau nekenksmingą reklamų programą (adware). Paprastai virusas arba kenkėjiška programa siekia dar ir pralobti iš rodomų reklamų, todėl ir pakeičia pradinį naršyklės langą savais puslapiais.

Rodoma daug reklamų

Jei atsidarius interneto naršyklę iššoka kelios reklamos, tai yra rimtas signalas, kad jūsų kompiuteryje yra virusas, kuris jas rodo. Bent jau ne virusas, o reklaminės programos, kurias įdiegėte savo noru, tik greičiausiai apie tai nežinojote. Šios programos turi virusams būdingų požymių ir gali tam tikru metu elgtis kaip virusai, vogti duomenis, palikti specialias spragas rimtiems virusams įdiegti į jūsų kompiuterį.

Atsirado nežinomų programų

Ar kartais užsukate išdiegti nebereikalingų programų į nustatymų sritį? Jei taip, pastebėkite, ar ten nėra kokių programų, kurių pavadinimų nežinote ir nežinote, ką jos daro? Jei yra, galite būti bent jau 90 proc. tikri – tai virusinės programos, kurias reikia šalinti kuo skubiau. Jos tikrai nieko gero kompiuteriui neduoda, net jei jų ir nenaudojate.

Jei susiduriate su šiais simptomais, iš karto paleiskite antivirusinę programą – pasižiūrėkite, ką ji ras. Jei nieko nerado, pabandykite ją atnaujinti, pasidomėkite kompiuterio savybėmis internete. Taip pat tuoj pat padarykite atsargines reikalingų duomenų kopijas. Jei nutiktų taip, kad teks perinstaliuoti kompiuterį, būsite tikri, kad nieko reikšmingo neprarasite.

Saugokitės virusų mobiliesiems įrenginiams

Virusai puola visas operacines sistemas, tačiau 2 iš jų – labiausiai. Tai Windows ir Android. Kompiuteriuose naudojama Linux operacinė sistema yra retai, todėl jai daug virusų sukurta nėra. Lieka tik Windows ir Android – pačios didžiausios sistemos, kurias atitinkamai kuria Microsoft ir Google.

Jei turite mobilųjį įrenginį su Android sistema (išmanųjį telefoną, planšetinį kompiuterį, išmanųjį televizorių, media leistuvą), jūsų jau tyko pavojingi mobilieji virusai. Virusus aprašančio leidinio novirus.uk specialistai papasakojo apie mobiliuosius virusus kiek plačiau.

Mobilusis virusas vagia duomenis

Virusas, kurio paskirtis yra vogti duomenis, tikrai ras daug darbo jūsų mobiliajame telefone. Tai nuotraukos, video, slaptažodžiai, programėlių duomenys, el. bankininkystės duomenys, kreditinių kortelių duomenys ir t.t. Vogti yra ką, o paskui panaudoti irgi galima. Ypač, jei mėgstate telefonu filmuoti, kaip maudosi jūsų žmona arba dar pikantiškesnius vaizdelius.

Virusai, uždirbantys pinigus jų kūrėjams

Kompiuterinių virusų uždarbio metodų yra labai daug. Mobilieji virusai dirba kiek kitaip, tačiau užsidirbti pinigų jų kūrėjai gali tikrai ne vienu būdu:

  1. Šantažas. Pavogus jūsų pikantiškus šeimyninio albumo vaizdus galima sulaukti grasinimų juos paviešinti, nusiųsti darbdaviui arba žiniasklaidai. Šantažuotojas gali pareikalauti kelių tūkstančių eurų. Kai tokių aukų yra keli šimtai ar tūkstančiai, paskaičiuokite, kiek gali prisiplėši viruso kūrėjai ar jų samdyti asmenys.
  2. Skambučiai arba SMS žinutės į padidinto tarifo numerius. Viruso kūrėjams reikia legaliai įsteigti padidinto numerio informacinę paslaugą, o tada užkrėsti jūsų telefoną, kad šis siuntinėtų SMS žinutes į tą padidinto tarifo numerį. Jei siuntinės tik po 1-3 žinutes per mėnesį, gali būti, kad jūs nepastebėsite kurį laiką padidėjusios sąskaitos. Taip virusas ilgai tūnos telefone, o virusų kūrėjai nuolatos jus išnaudos.
  3. Pavogta el. bankininkystės informacija. Labai realu, kad iš jūsų sąskaitos gali būti apsipirkta už gana nemenką sumelę. Tik tada pradėsite ieškoti priežasčių ir vargiai galite suvesti galus – virusu užkrėstas jūsų telefonas išdavė sukčiams jūsų prisijungimo prie el. bankininkystės arba kreditinės kortelės duomenis.

Virusai apsimeta programėlėmis

Pastebėjote, kad iš kažkur atsirado naujas žaidimas? Vaikai ar sutuoktinis dievagojasi, kad nieko neatsisiuntė ir su jūsų telefonu nežaidė? Tai pirmas ženklas, kad jūsų telefone tūno virusas, kurio tikslai nežinomi. Naujausi Android sistemos virusai sugeba įlįsti į programėles, kurios yra panašios į populiariausias, pavyzdžiui Twitter, Snapchat, Tinder ir kt. Jie sugeba prisijungti prie /root katalogo, o tai reiškia, kad gali įdiegti tokias programėles, kurių neišmesite, kaip ir Google Play ar kitų oficialių programų. Vienintelis būdas jas išmesti – perrašyti gamyklinę Android versiją. Jei Windows perinstaliuoti ir atkurti iš atsarginės kopijos gali kiekvienas devintokas, tai su Android sistemos perinstaliavimu nesusidoros ir IT specialybės pirmakursis. Tai sudėtinga, tačiau įmanoma. Greičiausiai be meistrų pagalbos neapsieisite, o tai kainuos nemažai pinigų. Jei remontas kainuos daugiau, nei pats telefonas, ar verta jį remontuoti? Dažniausiai meistrai pataria išmesti telefoną ir įsigyti naują.

Kaip apsisaugoti nuo mobiliųjų telefonų virusų?

Apsisaugojimo būdas yra tik vienas – naudotis sveiku protu ir nesidiegti neaiškių programų iš reklamų. Jei jau diegiate programėlę, pabandykite įvesti jos pavadinimą internete ir naršyklėje paskaitykite jos aprašymą, įvertinimus, vartotojų atsiliepimus. Tik tada tiksliai įrašykite jos pavadinimą ir susiraskite per mobiliąją Google Play versiją. Virusai mėgsta pasivadinti labai panašiai pakeičiant vieną ar kelias raides, todėl būkite atsargūs. Antivirusinės programos? Jos padės tik nuo senų ir jau žinomų virusų, o nuo naujų jos gali ir neapsaugoti.

Visada atsisiųskite OS atnaujinimus. Juose būna išspręsta daugybė saugumo problemų, kuriomis naudojasi mobiliųjų virusų kūrėjai. Programos taip pat turi būti atnaujinamos, nes tik taip būsite tikri, kad jos netaps viruso užsikrėtimo priežastimi.

Mažiau naršykite po neaiškius pornografijos, mp3 siuntimo puslapius, kuriuose apstu virusuotų programų reklamų. Jas paspausti galite ir netyčia, norėdami tiesiog išjungti. Būkite atsargūs ir mobiliaisiais virusais savo telefono ar planšetinio kompiuterio taip paprastai neapkrėsite.

iPhone 6 remontas – ar verta?

2014 metais rinkoje pasirodė tikra sensacija – iPhone 6 telefonas (ne 6s, tai jau kitų metų modelis). Jis turėjo labai gerą kamerą, spartų procesorių ir buvo iš tiesų priimtas labai gerai visame pasaulyje. Dabar įsigyti naują iPhone 6 telefoną būtų gana sudėtinga, nes 2015 metų modelis iPhone 6S buvo dar geresnis ir populiaresnis. Gera žinia yra ta, kad iPhone 6 kainuoja apie 400 eurų ir jame veikia visiškai atnaujinta operacinė sistema iOS 10.3.3. Taigi korpusas senas, o vidus – naujas. Tai puikus telefonas, kurio keisti naujesniu modeliu kol kas nėra būtina.

iPhone remontas yra gana jautri tema. Tai stresas, nes telefonas atiduodamas meistrams nežinant, ar jį pataisys tinkamai. Aišku, jei meistrai yra profesionalai, viskas bus gerai, tačiau visada kirba dvejonė, ar verta?

Kaip minėjome, naujas toks telefonas kainuoja apie 400 eurų, o dėvėtas (gamykliškai atnaujintas) – apie 320 eurų. Per skelbimus tokį galima įsigyti dar pigiau, tačiau jokių garantijų, kad jis veiks tinkamai nėra. Į klausimą, ar verta remontuoti, atsakyti labai paprasta. Jei telefono remontui išleidžiate 2/3 jo kainos, jo remontuoti neverta. Kai kurie ekspertai yra linkę duoti dar mažiau procentų, tačiau brangiems iPhone telefonams tai negalioja, nes naujausi modeliai kainuoja per 1000 eurų. Taigi, jei išleidžiate 300 eurų, iPhone 6 remontas tampa nebeefektyvus. Pridėkite dar pora šimtų eurų ir įsigysite naują 6s modelį, kuris tarnaus mažiausiai 2 metus.

Kas turi būti sugedę, kad remontui išleistumėte tokią sumą?

Tai irgi nelabai sunku patikrinti, nes radome realų kainyną, kuriame aiškiai nurodyta, kiek pagrindiniai gedimai kainuoja.

Jei sudaužėte ekraną, jo pakeitimas kainuos bene brangiausiai – 95 eurus. Jei sudaužėte ir korpusą – dar papildomai 85 eurai. Vienas iš labiausiai pasitaikančių iPhone (kaip ir visų kitų telefonų) gedimų – krovimo jungtis. Dažnai ir neteisingai kaišiojant pakrovimo laidą, ji išsiderina ir gali nebekrauti, arba neatpažinti įkroviklio. Šios jungties remontas kainuoja 40 eurų. Jei sudaužėte ir kamerą, teks už jos pakeitimą atseikėti 30 eurų. Tiek pat kainuotų ir priekinė kamera asmenukėms daryti. Dar viena gana dažnai pasitaikanti problema – sugedęs garsiakalbis, kai girdima lyg „iš kibiro“ arba jis visai neveikia. Už garsiakalbio remontą – dar 25 eurai. Skaičiuokime, kiek išleidome savo iPhone 6 remontui: 95 už ekraną + 85 už korpusą + 40 už jungtį, +30 už galinę kamerą + 30 už priekinę kamerą + 25 už garsiakalbį = 305 eurai.

Dabar atsakykite į paprastą klausimą – kas turi nutikti, kad vienu metu jūsų iPhone 6 būtų taip sumaitotas. Net jei tektų telefoną atgaivinti iš numirusių, jo remontas nėra vertas 2/3 kainos, todėl remontuoti tikrai verta. Dažniausiai pasitaiko 2 rimti gedimai, bet ne tiek, kiek čia išvardinome. iPhone 6 remontas – tikrai gera išeitis įpūsti naujos gyvybės savo mėgstamam telefonui.

Nešiojami kompiuteriai mokymo tikslais: paauglių melas ar švietimo revoliucija?

Šiuo metu, kuomet per maždaug dvylika valandų galime nuskristi į kitą pasaulio kraštą, susiduriame su įvairiais vaikų auklėjimo metodais, švietimo sistemomis. Vienoje iš jų kompiuteris yra svarbiausias pagalbininkas ir vaiko enciklopedija, lavinimo priemonė, kitose – draudžiamas į pamokas įsinešti daiktas. Ką apie tai sako specialistai?

Interaktyvios pamokos sveikintinos

Lietuvoje Švietimo ministerija skatina pedagogus organizuoti interaktyvias pamokas. Žinoma, kadangi mokytojų amžiaus vidurkis gerokai viršija keturiasdešimt interaktyvios pamokas pasibaigia pateikčių demonstravimu, o nesiojami kompiuteriai naudojami tik jų pateikimui ar filmo pasižiūrėjimui.

Lietuvoje, mokyklose yra po tris – keturias kompiuterių klases, kuriose stacionarūs ir nesiojami kompiuteriai atitenka visiems mokiniams. Kitose klasėse vos po vieną. Natūralu, kad tokie stacionarus kompiuteriai ir nesiojami kompiuteriai nėra panaudojami tinkamai. Tiesiog jų neužtenka kiekvienam mokiniui.

Jeigu pažvelgsime plačiau, visuomenei irgi neskauda dėl tokios situacijos. Medikai gąsdina tėvus, kad technologijos kenkia vaikams ir jos neturi atlikti auklių funkcijų. Žiniasklaidoje girdime vis dažnėjančius priklausomybių atvejus, prastėjančio regėjimo padarinius. Tai tikrai neramina. Todėl nesiojami kompiuteriai issimoketinai pasiūlymai niekad nėra nukreipti į mažuosius.

Geroji kitų valstybių praktika

Tuo tarpu Skandinavijos šalyse Universitetuose ir vidurinėse mokyklose kiekvienas vaikas turi savo daiktams susidėti spintelę ir savo mokslo užduotims atlikti skirtą kompiuterį. Mokytojai internetu nusiunčia testus ar namų darbus, atostogoms skirtus projektus. Galbūt tai nėra tokie modernūs įrenginiai kaip nesiojami kompiuteriai asus ar nesiojami kompiuteriai samsung, tačiau jų galimybių užtenka.

Kinijoje nesiojami kompiuteriai guli jau ant pradinukų ir net darželinukų stalo. Tokie nesiojami kompiuteriai zaidimams naudojami, tiksliau mokomiesiems žaidimams. Jais vaikai fotografuoja, mokosi raidžių.

Supažindinimas su technologijomis leidžia vaikams išmokti efektyviai jas naudoti ir kartu drausmės. Juk nešiojami kompiuteriai topo centras, nesiojami kompiuteriai skelbiu ar pirkti kitur gali padėti vaikui lavintis. Tačiau, kaip ir viskas šiam pasaulyje, taip ir kompiuteriai kaune pirkti, naudojami, ar kitur, reikalauja pusiausvyros. Kuo greičiau suvoksime draudimo žalą ir išmoksime mokyti šviesdami, tuo greičiau, subręsime kaip visuomenė, o priklausomybių ir ligų skaičius sumažės.

Ar įmanoma išmokyti pirmoką programuoti?

Kai visas pasaulis koja kojon žengia su technologijomis ir net mažieji skatinami mokytis programuoti, susipažinti su robotikos mokslu, tuo tarpu Lietuvoje siūloma nupirkti vaikui po tautinį kostiumą. Tiesa, šis požiūris po truputį kinta ir vis labiau suprantama, kad technologijos yra ne ateitis, tačiau dabartis. Kuo vaikas labiau mokysis pažinti šią sferą – tuo jam ateityje bus lengviau ne tik susirasti darbą, tačiau ir prisitaikyti prie naujos visuomenės. Arduino – paprasčiausias būdas išmokti programuoti. Tai paprastai perprantama plokštė, kurios panaudojimo galimybės yra labai įvairios.

Arduino – puiki priemonė galinti padėti geriau susipažinti su programavimo žingsniais. Didelis pliusas yra tai, kad jų kaina nedidelė, tad mokytis gali kiekvienas, kuris tik nori. Svarbiausia, kad arduino įranga skiriasi savo sudėtingumu, tad perkant vis sudėtingesnę galima žingsnis po žingsnio mokytis programavimo darbų.

Pradedantieji programuotojai dažniausiai labai greitai “užsikrečia” programavimo mokslu. Paprasčiausiai siūloma įsigyti gaminius, kuriuos sujungus gaunamas žaidimas. Būtent tai ir paskatina vaikus labiau domėtis, stengtis pasiekti daugiau. Juolab, čia labai svarbi kūryba. Svarbiausia turėti gerą idėją, o ją įgyvendinti turimas reikalingas priemones nebus sunku.

Šis technologinis žaislas ne tik įsigijimas pigiai, tačiau ir greitai. Internete yra ne viena lietuviška elektronikos parduotuvė, kuri siūlo įsigyti arduino uno ar kitus arduino gaminius. Nesugaišite daug laiko paieškose, juolab, prekei dažniausiai suteikiama garantija, tad jeigu liksite nepatenkintas – galėsite grąžinti ir atgauti pinigus. Kai kurie norėdami dar sutaupyti perka gaminius ebay, tačiau dažniausiai taupant tenka permokėti. Paprasčiausiai, gavus nekokybišką, tinkamai neveikiantį gaminį telieka išmesti ir vėl pirkti naują. Skūpas moka du kartus, tad geriau kartą skirti kiek didesnę investiciją, kuri tikrai bus kokybišką ir gaminys bus būtent toks, kokio Jums reikia.

Arduino – priemonė, kuri gali paskatinti programuoti net ir pirmoką. Pirmasis santykis su technologijomis gali būti labai gąsdinantis, tačiau kai pamatoma, kad programuoti nėra labai sunku ir tam tikra prasme tai yra žaidimas – dažniausiai meilė būna iš pirmo žvilgsnio.

© 2024 PrieBokalo.lt

Theme by Anders NorenUp ↑